29 Haziran 2009

Kazınım

Birden şunu hatırladım: Lise sona yeni başladığımda, sanırım Kasım ayı civarında bir gün berbere gidip saçlarımı kazıtmıştım. O zamanlar neden böyle bir şey yaptım, hakikaten hatırlamıyorum. Yalnızca berbere gitmiş, berber koltuğuna oturmuş ve "kazıyalım abi" demiştim. O anda berber dükkânındaki herkesin bakışlarını üzerimde hissettiğimi hatırlıyorum. Sonrasında günlerce aynaya bakarken sinir olmuş, "neden kazıttım ki saçları" demiştim. Hatta boktan klasik gitarımı çalmaya çalışırken kafamın gitarın arkasına yansıyan silüetini gördüğümde ağlayayazdığımı anımsarım. Bu kazıtma mevzuundan sonra 2.5 yıldan uzun bir süre boyunca da saçımı hiç kestirmedim; ancak o şekilde telafi edebilmişim herhalde. Yalnız o zamanlar neden kafamı kazıtmak gibi bir şey yaptım, hakikaten hatırlamıyorum. Neyse, en azından 23 yaşımdan itibaren yaklaşık 5 yıldır devam ettirdiğim saç kazıtma alışkanlığına bir hazırlık olmuş.

Kazınım dedim de, midem kazınıyor yahu. Bir şeyler verin de yiyeyim abilerim ablalarım.

3 yorum:

Recep Hilmi Tufan dedi ki...

Ben kazıtsam nasıl olur acaba görüntü?

Korku Anlatıları Konferansı dedi ki...

Resmen acıktım okuyunca.

imza
buket the beatific


hayırlı bir iş için google hesabımı feda ettim. yeni bir hesap açsaymışım ne üşengeç bir salağım diye aklımdan geçiriyorum an itibariyle.

Tolga dedi ki...

@Recep, vallahi aslında ben artık saçlarım döküldüğü için düzenli olarak kazıtıyorum :) Yoksa kazıtmazdım muhtemelen :) Ama tabii belli olmaz, yakışabilir de yakışmayabilir de. Denemekte fayda var, en azından bir 3 numara falan :)

@Buket, sen ne yaptın? Konferans olmuşsun! :) Hatta sevgili Kendo'ya referansla "konferans gibisin, sunum yapmak istiyorum". Ehahahah.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...