25 Haziran 2009

I hope i get old before i die

Bugün dEUS'um geldi benim, özellikle de In a Bar, Under the Sea'm geldi. Zaman zaman geliyor öyle. Bu adamların bu albümlerinin kasedini zamanında bir müzik marketten çalmıştım ben, evet, bildiğin çalmak. Hırsızlık olarak düşün. O zaman genciz tabii, yaş 17 falan olsun maksimum. Albüm 97'de çıktığına göre sene 98 falandır. Paran az olunca hatta olmayınca ne yapıyorsun? Mecburen çalıyorsun zaman zaman. Valla bu "hırsızlık", mülkiyet meselelerine pek girmeyeyim, tepki toplar düşüncelerim. Bu arada bu yazı suç duyurusu mahiyeti taşır mı? Ayrıca yazdıklarımın gerçek olduğunu nereden biliyorsunuz ki, hiç işte... Laf.

In a Bar, Under the Sea'nin dEUS'un en güzel albümü olduğu sanrısı içerisindeyim. Bu sanrıyı iliklerimde hissediyor, köküne kadar yaşıyorum; evet. Ne demekse artık. Yalnız 2005'teki Pocket Revolution'dan sonra takip etmeyi bırakmışım abileri, 2008'de Vanishing Point diye bir albüm daha yapmışlar bu Belçikalı çocuklar, dinlemedim. Is it any good? İyiyse söyleyin dinleyeyim, yoksa hiç uğraştırmayın beni. Tom Barman, Bacardi Coke uzat bakayım bana oradan.

Sizi In a Bar, Under the Sea albümünden birkaç şarkıyla başbaşa bırakmayı planladım. Buyrun, başbaşa kalın; çekildim ben aranızdan.dEUS - Theme from Turnpike

dEUS - Serpentine

dEUS - Nine Threads

Genelde "slow çalışma"ları seçmişim; ama "hareketli çalışma"lar da var albümde, korkmayın. Bir de bu blogu kopirayt ihlalinden kapatmayın lan :(

Ek: dEUS'la ilgili iğrenç kelime oyunumu da yapmadım bu sefer, gelişme gösteriyorum sanırım.

2 yorum:

busker dedi ki...

ahanda dEUS! "Abi vallahi Roses insan işi bi şarkı değil" der giderim buralardan.

bu arada nasılda iki dakikada benimsedim seni ha tolga abi:)

dadagu dedi ki...

bu deus,ne zaman ki "lan bu rockçılar adam olmaz,hepsi şerefsiz,gerizekalı,öyleböyle..." filan gibi teoriler üretmeye başlarsam imdada gelir,fikirlerimi çürütür ama beni de huzura erdirir.spacemen 3 diye bir grup var,ghosthouse diye başka bir grup ve dream syndicate diye bambaşka bir gurup var,deus olmadığı zaman onlar da bu görevi üstlenirler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...